The Journey of Hendrix 135

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://dailyuploads.net/tvv71fcrx0ry
https://anotepad.com/notes/jechstj2
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://squareblogs.net/ebbesensykes26/kancelaria-upadlosc-konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka na różnych etapach obciążeniaŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcemy rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na początku należy uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które wzięły dużo zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments